Empedans Tüpü Yazılımı
DTA Empedans Tüpü Ölçüm Sistemi
DTA Mühendislik tarafından geliştirilen, akustik yalıtım malzemelerini karakterize eden ve performansını test eden çözümler içeren ürün ailesinin bir üyesidir. Malzemelerin, ISO ve ASTM standartlarına uygun bir şekilde Ses Yutma Katsayısı (Sound Absorption Coefficient - α) ve Ses İletim Kaybı (Sound Transmission Loss – STL) değerinin ölçülmesi konusunda anahtar teslim bir çözümdür.
Broşür İndir
Empedans Tüpü, Ölçüm ve Test
Uluslararası Standartlara Uygun
Tüp tasarımı ve üretiminin yanında; ölçüm, hesaplama ve raporlama aşamasında da ASTM ve ISO standartlarına uygunluk
Türkçe Arayüz ve Dökümantasyon
Tek Numune Kullanılarak Sonuç Eldesi
50Hz - 5700Hz frekans aralığında, ses yutum katsayısı ve ses iletim kaybı değerinin aynı tek numune üzerinden elde edilmesi
Teknik Destek ve Eğitim
Teknik Destek ve Eğitim
Ölçümler sırasında ihtiyaç duyacağınız örnek videoların yanında alanında uzman mühendislerce sağlanan, etkin, hızlı ve yerel teknik destek hizmeti
Empedans Tüpü Ölçüm Sistemi

(APT-IT-ABS1/TL1)

 • Donanım ve yazılım dahil anahtar teslim çözüm
 • Hızlı ve yüksek doğrulukta test
 • Kolay kurulum ve kullanım
 • Dayanıklı ve yüksek sönümlü sızdırmaz tüp yapısı
 • Tek tüp, tek numune ile geniş frekans aralığında sonuçlar
 • ISO ve ASTM standartlarıyla uyumlu
 • Türkçe yazılım arayüzü ve teknik destek
 • Opsiyonel ek özelliklerle geliştirme
 • Ses İletim Kaybı
  Ses İletim Kaybı
  Empedans Tüpü Ölçüm Sistemleri
  Empedans Tüpü Ses Yutum Katsayısı
  Ses Yutum Katsayısı Ölçümü (IT-ABS)
  Test edilen malzemenin yüzeyine etki eden ses dalgalarının, malzeme tarafından ne kadar soğrulduğunu oransal olarak ifade eden değerdir. Bir malzemenin ses yutma kat sayısı değeri, gürültü kontrolü çalışmalarında malzemenin değerlendirilmesi için sıklıkla kullanılan, önemli bir parametredir.
  Ses İletim Kaybı Ölçümü
  Ses İletim Kaybı Ölçümü (IT-TL)
  Malzemenin bir yüzeyine etki eden ses dalgalarının, karşı yüzeyine iletimi sırasında malzeme tarafından ne kadar engellediğini ifade eden değerdir. Akustik yalıtım çalışmalarında, tek veya çok katmanlı panel yapılarının iletim kaybı değerinin bilinmesi, yalıtım performansının öngörülmesi açısından oldukça önemlidir.
  DTA Empedans Tüpü Ölçüm Yazılımı
  Ses İletim Kaybı Ölçüm Yazılımı
  Ses Yutum Katsayısı Ölçüm Yazılımı
  Empedans Tüpü Yazılımı

  Empedans tüpü ölçüm sistemi ile birlikte, standartlara bağlı ölçümleri ve hesaplamaları gerçekleştirmek amacıyla özel olarak geliştirilen bir yazılım sunulmaktadır. Öğrenmesi kolay, kullanışlı ve Türkçe bir ara yüze sahip olan bu yazılım, ölçüm öncesi hazırlıklardan başlayarak, görsel olarak da adım adım kullanıcıyı yönlendirerek, yüksek doğruluklu sonuçların başarılı ve tekrarlanabilir bir şekilde alınmasını sağlamaktadır. Hesaplama adımından sonra raporlama özelliği ile verilerinizi kaydedebilir ve farklı verilerinizi birbiriyle karşılaştırarak analiz edebilirsiniz.
  Demo | Fiyat | Bilgi Talebi