Veri Toplama Sistemleri

Anasayfa > Ürünler > Test & Ölçüm > Veri Toplama Sistemleri

Simcenter Scadas


Simcenter Testlab


akustik test

Akustik Test

dayanıklılık testleri

Dayanıklılık Testleri

çevresel tesler

Çevresel Testleri

dönen makine testleri

Dönen Makine Testleri

veri toplama sistemleri

Veri Toplama Sistemleri

yapısal test

Yapısal Test

transfer yolu analizi TPA

Test & Transfer Yolu Analizi (TPA)

test verileri ve raporlarma

Test Verileri ve Raporlama

Siemens Simcenter Qsources - Yapısal ve Akustik Tahrik Ediciler

Simcenter Qsources - Yapısal ve Akustik Tahrik Ediciler

Türbin Testleri

Türbin Testleri

Titreşim Kontrolü

Titreşim Kontrolü

Hava Taşıtları Yer Testleri

Hava Taşıtları Yer Testleri

Simcenter Testlab Neo


Simcenter Testlab Neo, yeni görev odaklı kullanıcı deneyimi sunar ve uçtan uca dayanıklılık testi, sezgisel ses kalitesi mühendisliği ve model tabanlı sistem testi ile mühendislik yeteneklerini genişletir.

Akustik Test

Akustik test çözümlerimiz, en güncel uluslararası standartlara uygun olarak, en geniş endüstri uygulamalarını ve mühendislik çalışmalarını kapsamaktadır. Anlaşılması ve kullanılması kolay çözümlerimizdeki uzmanlığa güvenerek, etkileyici bir akustik imzayla yenilikçi ürünler tasarlayabilirsiniz.

Analiz ve İşbirliği

Bir test departmanında üretilen veri miktarı çok fazladır. Test verisi sonuçlarının dönüştürülmesi, görselleştirilmesi ve analiz edilmesi zaman alıcı görevlerdir ve genellikle özel uygulama bilgisi gerektirir. Simcenter Testlab uygulamaları veri toplama, analiz ve raporlamayı kolaylaştırmak için mükemmel araçlardır.

Dayanıklılık Testleri

Tüm test sürecinizi kolaylaştırmak için baştan sona dayanıklılık testi çözümlerimize güvenebilirsiniz. Simcenter, sağlam ve güvenilir veri toplama donanımını, kapsamlı işleme ve analiz yazılımı özellikleriyle benzersiz bir şekilde bütünleştirmektedir. Çözümümüz, kanal kurulumu ve ölçümlerinden doğrulama, konsolidasyon, analiz ve raporlamaya kadar tipik test ihtiyaçlarının her adımını kapsar.

Model Tabanlı Sistem Testi

Test ve simülasyon araçlarını entegre ederek sistem mühendisliğini hızlandırabilirsiniz. Tüm geliştirme döngüsü boyunca kullanılan araç ve yöntemlerin tutarlılığı en üst düzeye çıkartılır.

Simcenter Testxpress


FFT Analizörü

FFT Analizörü

Modal Darbe Testi

Modal Darbe Testi

Oktav Analizörü

Oktav Analizörü

Ses Seviyesi Ölçer

Ses Seviyesi Ölçer

ISO Ses Gücü

ISO Ses Gücü

ISO Ses Yoğunluğu

ISO Ses Yoğunluğu

ISO İnsan Vücudu Titreşimi

Test & ISO İnsan Vücudu Titreşimi

Mertebe Analizörü

Mertebe Analizörü

Dayanım Analizörü

Dayanım Analizörü

Zaman Verisini Toplama

Zaman Verisini Toplama

Simcenter Anovis


Değerlendirme özelliklerimizin güvenirliği, standart Measurement System Analysis (MSA) yöntemleri ile güvence altına alınmıştır. Otomatik limit adaptasyonunu, klasik NVH ölçüm özellikleri ile birleştiren, yaratıcı ses ve titreşim tabanlı hata algılama algoritmalarına dayanan Simcenter Avonis, ürün veya süreç anormalliklerini saniyeler içinde otomatik olarak tanımlar.
Onlarca yıllık sektör uzmanlığına dayanan kanıtlanmış test prosedürlerimiz, mümkün olan en kısa döngü süresi için sistemi optimize eder. Standart bileşenlerimiz, dönen makinelerin hat sonu testinden, akustik rezonans testi (ART) ile tahribatsız bileşen testinden, titreşim ve ses analiziyle üretim makinesi izlemesine kadar çok çeşitli otomotiv uygulamalarına kolayca uyum sağlar.

Simcenter Anovis (Acoustic Noise and VIbration Signal) test sistemi, endüstriyel kalite testi için eksiksiz bir yazılım ve donanım platformu sunar.


Endüstriyel Kalite Testi

Üretim sırasında sağlam ve güvenilir hat sonu testi gerçekleştirebilirsiniz. Endüstriyel kalite test sistemimiz, tüm gerekli sensörleri, doğru veri toplama donanımını, akıllı sinyal analizini ve esnek test tezgahı kontrol yazılımını birleştirerek, hatalı veya hatasız parçaları kontrol eder ve parçanın istenilen özellikleri karşıladığına veya makinenin güvenli bir şekilde çalıştığına dair bir kanıt sunabilir.